HakkımızdaNeden Pera Yazılım?İnsan KaynaklarıReferanslarBize Ulaşın
Fabrika Otomasyon Çözümleri
Yoğun sipariş ve sevkiyat trafiğiyaşanan fabrikalarda otomasyon sistemi oluşturmak, insan gücü, zaman hız ve doğruluk açısından sistemi artıya geçiren teknolojiler kullanarak çok kolay hale geliyor.
Fabrikalar, stok, üretim ve maliyet hacimlerinin yüksek olduğu işletmelerdir. Bunun yanında yönetimin çoğunlukla farklı bir konumda bulunmasından dolayı fabrika ve yönetim arasındaki bağ çok sağlıklı yapılandırılmadır.

Üretim projelendirmesi ve planlaması ve üretim hesaplaması titiz davranıllması gereken, aksi takdirde. büyük mali kayıpların yaşanabileceği aşamalardır.
Bir fabrikaya otomasyın giydirmesi yapmak, iyi bir planlama gerektirmesinden ve adım adım yapılandırılmasından dolayı zaman ve dikkat isteyen bir süreçtir.

Bir Fabrikada;
- Ham madde ve üretilen Stok Takibi
- Tek ya da birden fazla Depo Takibi
- Tedarikçi Mal Kabul Takibi
- Kalite Kontrol Takibi
- Müşteri / Tedarikçi  Sipariş Takibi
- Müşteri / Tedarikçi Sevkiyat Takibi
- Üretim Projelendirme Takibi
- Üretim Planlama Takibi
- Üretim Takip
- Üretim Performans Takip
- Üretim Bazlı Personel Performans Takip
- Personel Takip
- İhtiyaç Analiz Takip
- Satın Alma Takip (Yönetim - Fabrika entegre)
- Prim Takip
- Maliyet Takip
- Gider Takip
- Lojistik Takip

ve daha fazlası otomasyon sistemi ile kontrol altına alınabilir, kontrol devinimi yüksek, hata payı düşük işleyişler Pera Yazılım ve Danışmanlık ile yapılandırılabilir. Yapılandırılan sistemlere en uygun, ekonomik ve performans orantılı ürün ve yazılım çözümleri ile yanınızdayız. 
Otomasyon Sistemi Fabrikaya Hangi Süreçlerde Dahil Edilebilir?
Fabrikanızda sizden dinleyeceğimiz ve anlık şahit olacağımız sisteminize en uygun kontrol sistem alternatifleri yani  kendi kontrol sınırlarını siz belirlersiniz.

Barkod teknolojilerini, Rfid teknolojilerini ve bu teknolojilerin cihazlarını kullanarak sizin yapınıza özel geliştirdiğimiz projelerimiz ile hedefi 12'den vurmak, değişmeyen hedefimizdir.

Yapılandırmış olduğumuz fabrika otomasyon giydirmeleri ile üretim, sevkiyat, kalite kontrol, mal kabul, depo gibi fabrika içi departmanlar ve fabrika genelinin yönetim ile anlık olarak bilgilendirme alması sağlanmaktadır.

Aynı sektörde olmasına karşın birçok fabrika kendi proseslerini uygulayarak işletmesini sürdürmektedir. Üretim prosesleri, fabrika kapasitesine göre farklılık göstermesine karşın hemen hemen aynı düzlemde bulunmasına rağmen sipariş, sevkiyat, planlama ve projelendirme süreçleri birbirlerinden farklılık gösterir.

ISO, TSE gibi standartlar ile kalite, işleyiş kontrolünü gerçekleştiren kurumlar otomasyon sisteminden yetkileri dahilinde alabildikleri ayrıntılı analizler ile kontrolün zamansal kaybının önüne geçilmiş olur.
Fabrik Otomasyon Sistemlerinin Avantajları Nedir?
-- Deponuzdaki her ürünün kimliği oluşturup dilediğinizce işlem yapabilirsiniz.

-- Üretiminizi anlık olarak takip edebilir, üretim planlamanızı anlık olarak yönetebilirsiniz.

-- Makine veya personel bağımlı / bağımsız üretim planmanızı gerçekleştirerek üretiminizi daha etkin yönetebilirsiniz.

-- Personelinizi, giriş-çıkış, mola, çalışma saatleri ve performansı yönünden takip edebilir, personel ve personel bağımlı üretim analizlerinizi etkin bir şekilde planlayabilirsiniz.

-- Tedarikçilere verilmiş olan siparişler ve müşteriden alınan siparişleri  anlık olarak takip edebilir, yeni alacağınız siparişler ile stok durumunuzu kontrol ederek üretim için gerekli ihtiyaç analizlerinin raporlanmasını alabilirsiniz.

-- Satın Alma ve gümrük takibinizi yönetebilir, üretim sürekli hale getirebilirsiniz.

-- Tüm üretim proseslerinizisisteme dahil ederek hata oranını en düşük seviyede tutabilirsiniz.

-- Tüm departmanların ve yönetimin entegre olduğu bir sistem ile iletişim hatalarından kaynaklı sorunları minimize ederek daha sağlıklı bir işleyişe sahip olabilirsiniz.

-- İş haciminizi, üretim hacminizi anlık olarak takip edebilir, büyüme hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

-- Yapılan her işlemi ayrıntılarıyla görebilir, hareket halindeki stoklarınızı takip edebilirsiniz.

-- Raporlamalarınızı hızlı bir şekilde elde edebilir, dilediğiniz harekete ait envanter kayıtlarınızı oluşturabilirsiniz.

-- Barkod Okuyucu ve el terminalleri, kiosklari kart okuyucular, turnikeler, bariyerler ile entegre bir şekilde hızlı ve basit adımlarla sonuca ulaşma imkanı sahibi olabilirsiniz.
Fabrika Otomasyonu Dahilinde İnceleyebileceğiniz Çözümlerden Bazıları:
Design by Pera Yazılım & Danışmanlık