HakkımızdaNeden Pera Yazılım?İnsan KaynaklarıReferanslarBize Ulaşın
OfisBOX İşletme Yönetimi
Sektörlerin değişen ihtiyaçlarına yönelik pratik çözümler getiren ve her işletmenin kendi kurgusunu kurmasına imkan veren OfisBOX İşletme Yönetimi ile tüm işleyişiniz artık kontrol altında!

Kullanıcı bazlı olarak listeleme ve kullanım ayarlarınızı yapılandırabilir, yetkilendirmelerinizi düzenleyebilirsiniz. Stoktan cariye, depodan kasaya, üretimden konsinyeli çalışma tarzına kadar bir çok fonksiyon sahibi olan sistem ile barkod otomasyonuna geçebilir, ayrıca sıcak satış ve masa takibinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sayımların bu kadar hızlı yapılması ve kontrolün sizde olması sizi de şaşırtacak!

Sistem Yönetimi

Sistem, tüm sektörlerin kullanımına hitap edebilmesi adına yapılandırılmıştır. Barkod altyapısı kullanılarak oluşturulan programda sınırsız firma ve firma altına kullanıcı eklenebilir, liste fiyat ve kur ayarlamaları yapılandırılabilir, kart ve evrak numaraları istenilen planlamayla numaralandırılablir, çoklu barkod oluşturma ayarlamaları yapılandırılabilir, barkod yazıcı tanımlamaları yapılabilir, her kullanıcı kendi listeleme ayarlarını yapılandırabilir, kolon isimlerinde kendi başlıklarınızı ve standartlarınızı belirleyebilirsiniz.

Sistem yapılandırılması sırasında belirlenen kontroller ile tüm işleyişinizi programa aktarabilir, sistemi kullanmaya başlamadan oluşturduğunuz düzen sayesinde çok daha planlı ve kontrollü ilerleyebilirsiniz. Başta yapılandırılan kurgulamalar, ileriye yönelik alınacak raporlamalarda çok etkili olacaktır.

Veritabanı ayarlamasını, firma kurulumu ve kullanıcı ayarlamalarını yönetim modülünü kullanarak çok rahat bir şekilde yapılandırarak sistem kullanıma hazır hale getirilir.

Stok Yönetimi

Etkin Stok Yönetimi ile tüm stoklarınızı detaylı bir şekilde sınıflandırarak yönetebilirsiniz. Aynı tip ve fiyatta olan fakat rengi, bedeni vb. gibi özellikleri farklılık gösteren stoklarınızı tek bir stok kartı altında sınırsız açabileceğiniz renk / beden / barkod gibi bilgilere bağlı olarak tutabilirsiniz. Böylelikle analizlerinizi yaparken aynı tip ürün ve farklı ürün kıyaslamasını zahmetsiz bir şekilde yapabileceksiniz.

Maximum ve minimum stok kontrolleri ile ilgili ürün stok adetlerinizi kontrol altında tutacak, sorunlu ürünleriniz ile ilgili alış / satış işlemlerini anlık olarak durdurabileceksiniz. Stok kartının işlevselliği sayesinde stok hareketlerinizi, stok envanterinizi kolaylıkla raporlayabileceksiniz.

Stoğunuzun alış / satış fiyatlarını istediğiniz gibi belirleyebilir, tüm vergi türlerini, maliyet verilerini sisteme dahil edebilirsiniz. Stoğa ait arşiv dökümantasyon ile stok ile ilgili oluşturulan her türlü sözleşmetürevi resmi evraklarınıza anlık olarak ulaşabilirsiniz.

Stoklarınızda mevcut barkod olmaması durumunda sistem tarafından otomatik üretilen barkod ile takibinizi çok daha planlı yapılandırabilirsiniz.

Cari Yönetimi

OfisBOX Cari Yönetimi ile tüm carilerinizi, anlık tanımlanabilme işlevi ile gruplandırabilir ve detaylı yapılandırabilirsiniz.Carinize ait kimlik bilgilerini de sistem üzerinden düzenleyebilirsiniz.
Tek bir cari kart içerisinde istediğiniz kadar yetkili bilgisi, banka bilgisi tutabilirsiniz. Ayrıca müşteri bazlı ticari bilgileri düzenleyebilir, carinizi bir depo ile ilişkilendirebilirsiniz.

Ticari bilgiler alanını düzenleyerek cariye özel iskonto, satış alış fiyat numaralarını tanımlayabilirsiniz. Borç limit bilgilerinizi de düzenleyerek kontrollü bir ticaret yapma imkanı sahibi olursunuz.Ayrıca teminat ve ciro hedeflerinizi de planlayarak şirketinizin hedeflerini çok daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Carilerinize ait tüm hareketleri tek bir tuşla raporlandırabilir, raporlarınızı çıktı alabilirsiniz. Bunların yanı sıra cari bazlı hesap ekstresine ve cariye ait stok envanterine pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kasa Yönetimi

Kasa Yönetimi alanından sınırsız kasa oluşturabilirsiniz. Kasalarınızı şahıs, departman vb. bazlı oluşturabildiğiniz gibi döviz olarak da ayırabilir ya da masraf, gider, personel gibi tür olarak da ayırabilirsiniz.

Kasalarınıza ait hareketleri tek bir tuş ile sorgulayabilir, Kasadaki çek / senet listenize, kasa ekstre dökümünüze anlık olarak erişim sağlayabilirsiniz.

Kasalarınızı döviz bazlı ayırabildiğiniz gibi tek bir kasa ile birden fazla dövizi aynı anda tutabilirsiniz. Kasa hareketlerinizi sorgulamanız halinde toplam ana program kur birimi üzerinden tutarı görebildiğiniz gibi, dövizlerine ayrılmış bir şekilde de raporlaması sayesinde detaylı bir kasa analizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kasa bazlı bakiye alt sınır ve üst sınır belirterek kasanızı kontrollü bir şekilde yönetebilirsiniz.

Şube / Depo Yönetimi

Depo / Şube Yönetimi ile ister tek ister birden fazla depo / şubeniz olsun, hepsini aynı anda analiz edebileceğiniz bir platforma sahip olursunuz. Sisteme sınırsız depo / şube ekleyebilir, detaylı olarak depo / şube verilerinizi analiz edebilirsiniz.

Konsinye çalışma sistemi dahilinde, depo ya da şubenizi dış depo olarak belirleyebilir, kendi depolarınızdan bağımsız olarak depo / şube stok takibi gerçekleştirebilirsiniz.

Tek bir tuş ile tüm depo hareketlerinizi ya da isteğe bağlı seçmiş olduğunuz depo / şubenin hareketlerini raporlayabilirsiniz.

Depo bazlı stok envanterini de anlık olarak görebileceğiniz sistem ile çok detaylı bir depo analizine sahip olacaksınız. Sayım verilerinizin sonuçlarını sağlıklı bir şekilde kontrol edebilir, toplam depo potansiyellerinizi raporlayarak ileriye yönelik çok daha sağlıklı sipariş planlaması yapabilirsiniz.

Banka Yönetimi

Banka Yönetimi ile sisteme istediğiniz kada rbanka ekleyebilirsiniz. Bankalara ait bilgileri, tıpkı cari kartta olduğu gibi detaylı bir şekilde oluşturabilir, sınırsız yetkili adı verisi girişi yapabilirsiniz.

Banka limitinizi belirleyerek hesap kontrollerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda pos tanımlamalarınızı yaparak pos hesaplarınızın hangi bankaya ait olduğunu takip edebilirtsiniz.

Bankada teminatta olan çekler ve senetler ayrıca takip edilebilir, hızlı menü kolaylığı ile pratik bir şekilde erişim sağlanabilir.

Gelişmiş filtreleme özelliği ile banka hareketlerinizi istediğiniz sorgulamalar ile raporlayabilirsiniz.Bankalar arası transfer işlemlerinizi düzenleyebilir, havale işlemlerinizi rahatlıkla yönetebilirsiniz.

Personel Yönetimi

Personel Yönetimi ile tüm personellerin bilgilerini etkin bir şekilde yönetebilirsinizç Personele ait eğitim bilgilerinden sağlık bilgilerine, iletişim bilgilerinden dökümantasyon arşivine kadar tüm verileri anlık olarak sisteme girebilirsiniz.

Personel listesindentüm personel verileri filtrelenebilir, personel hareketleri ile seçili personelin ya da tüm personellerin işlem hareketleri raporlanabilir.

Personele ait ekstre dökümünü tek tuşla anlık olarak alabilir, personel maaş işlemlerini, avans işlemlerini ve program dahilinde işlem yapan tüm personelleri sistem dahilinde raporlamaya olanak verir.

Personellerin anlık olarak yönetilmesi ve yapılan sıcak satışlar, alınan sipariş ve teklifler gibi işlemlerde personel bazlı yapılan tanımlamalar sayesinde personel performansı konusunda analiz çıkarmanıza yardımcı verilere ulaşmanızı sağlar.

Üretim Yönetimi

Üretimi kendi bünyesinde gerçekleştiren firmalara yönelik geliştirilen Üretim Yönetimi ile üretilen stok ve üretimde kullanılan stoklar ile miktarları eşleştirilerek anlık olarak üretilen stok kadar üretimde kullanılan stok miktarları dengelenir.

Oluşturulan reçeteler ile üretilen stokların ekstra stok girişi yapılnmaya gerek kalmadan bakiyeleri artıya geçirilmesi sağlanır.

Üretim verilerinin anlık işlenmesi ile üretim maliyetlerine yönelik etkin raporlamalar alınır.

Üretim maliyetlerini analiz edebilen işletmeler, kapasitelerini, siparişlerini ve tekliflerini daha planlı yapılandırabilir, ihtiyaç analizlerine daha sağlıklı karşılık verebilir kapasiteye gelirler.

Gider Yönetimi

İşletmelerin gerçek karlılığı, maliyet hesaplamalarının ve giderleirn iyi analiz edilmesiyle planlanabilmektedir. Gider Yönetimi ile, işletmeye ait tüm giderler gruplandırmalar yapılarak sisteme işlenir, giderlere ait fiş, fatura gibi belgeler arşiv dökümantasyon ile düzenli oalrak dijital ortamda saklanır.

Gider hareketleirnizi yeni işlemleri kullanrak gerçekleştirebilir, giderden sorumlu personellerinizi de sisteme işleyerek detaylı gider analizleri raporlayabilirsiniz.

Giderlerinizi, aylık gider dağılımı modülünü kullanarak  analiz edebilir, ay bazlı harcamalarınızı inceleyerek giderlerinizi dengelemenizi kolaylaştırabilirsiniz.

Etkin gider yönetimi ile işleyişinizin gleceğini çok daha net görebilir, verecepiniz tekliflerde ve iş anlaşmalarında maliyet hesaplamanızı çok daha sağlıklı analiz edebilirsiniz.

Evrak Yönetimi

Evrak Yönetimi, resmi evrakların sistemde kolay erişilebilirliğini sağlayan klasörleme mantığında işlev görür. faturalara, çek / senet evraklarına, siparişlere, tekliflere, konsinyelere, depe / şube evraklarına, kasa evraklarına, banka evraklarına ve personel evraklarına anlık ve toplu olarak erişim sağlanır.

Evrak yönetiminden yeni evrak girişlerinizi tek tuş ile yapabilirsiniz. Tüm alış, tahsilat, satış, ödeme, personel, transfer ve diğer işlemlerini tek bir alandan pratik bir şekilde yapılandırılır.

Yeni evrak girişini kullanarak alış / satış faturaları, alınan / verilen konsinyeleri, depo giriş / çıkış fişleri, alış / satış irsaliyeri, alış / satış teklifleri, alış / satış siparişleri, alınan / verilen tahsilat, bankaya tahsilat / bankadan ödeme, nakit ödmee / tahsilat, tüm personel işlemleri ve transfer işlemleri ile alacaklandırma, borçlandırma işlemleri  sistem dahilinde hızlı ve yönlendirici olarak hizmet vermektedir.
Design by Pera Yazılım & Danışmanlık