HakkımızdaNeden Pera Yazılım?İnsan KaynaklarıReferanslarBize Ulaşın
Matbaa Depo Takip Sistemi
Organizasyon sektöründe hizmet veren firmalar için iyi planlanmış bir teklif yönetimi, mevcut iş potansiyelini analiz etmek adına çok büyük önem arz eder.

Teklif yönetimi ile müşteriden gelen taleplerin departmanlar aracılığı ile teklif departmanına anlık olarak iletilmesi, talep süreçlerini takip edilmesi, teklif departmanının arka planda etkin bir data yönetimi ile verilerini kontrol altına alarak fiyat analizleri çıkartması için oluşturulan sistem ile işleyişinizde ayrıcalık  yaratın!

Sistem Bilgilendirmesi / İşleyiş

Sistem, online olarak yapılandırılmış olup bağımsız yerlerde bulunan tüm depoların tek bir sistem üzerinden yönetilmesini sağlamaktadır.

Sisteme, yurtdışı / yurtiçi kaynaklı bobin kağıtlar tanıtılır. Bobin Stok Kartları modülü ile bobinlerin üzerinde bulunan  barkod verisinden bobine ait tüm veriler sisteme alınır.

Modül üzerinde tüm bobinlere bağlı gelişmiş filtreleme yapılandırılır, ekleme, silme, düzeltme işlemleri pratik bir şekilde gerçekleştirilir.

Depo Kartları ve Yetkileri modülü ile tüm depo tanımlamaları, depo bölgeleri ve yetkileri yapılandırılır.

Diğer Stok Kartları modülü ile ham madde tanımlamaları gerçekleştirilir.

Yeni Stok Giriş İşlemleri yapılandırılarak depolara stok girişi yapılandırılır. Stok girişi esnasında okunan barkod bilgisi ile, stok grubu, üretici firma, en, çap, gramaj, renk ve stok açıklaması otomatik olarak gelir ve işlem hizlı bir şekilde gerçekleştirilir.

Stok Transfer İşlemleri modülü ile depolar arası stok transfer işlemleri yapılandırılır.

Stok transfer işlemi esnasında, giren ve çıkan depo seçimi, tanımlı depolardan listelenerek gerçekleştirilir.

Stok transferi, bobinleri ve diğer stokları (ham madde, sarf malzeme vb.) transfer et olmak üzere 2 farklı transfer türü vardır.

Transfer işlemi için stok barkodunu okutmak ve miktar belirtmek yeterli olacaktır.

Üretime Gönder modülü ile, bobinler ve diğer stoklar olmak üzere iki farklı stok türü, barkod bilgisi okutularak ve miktar verisi girilerek anlık olarak depodan çıkartılır.

Üretim kaynaklı ortaya çıkan hurdalar, stok çıkışı olarak ayrıca transfer edilir.

Stok Bakiye Listesi modülü ile tüm stoklar, stok grupları ve diğer tüm detayları ile biirlikte depo bazlı olarak kalan miktar analizi yapılır.

Stok Bakiye listesi modülünde bulunan gelişmiş filtreleme yöntemi ile depo, stok grubu, üretici firma, en, çap, gramaj, birim, renk, stok açıklaması ve stok kodu gibi verilere göre anlık olarak filtrelenebilir ve ihtiyaç analizinin çıkartılmasına olanak verir.

Stok giriş ve çıkışları, el terminali modülü ile personeller tarafından eksiksiz, hatasız ve pratik bir şekilde yerine getirilir. Bu işlemi yapmak için personelin stok üzerindeki barkodu okutması yeterli olacaktır.
Design by Pera Yazılım & Danışmanlık