HakkımızdaNeden Pera Yazılım?İnsan KaynaklarıReferanslarBize Ulaşın
Organizasyon Yönetimi
Hizmet kolu ayrımı olmaksızın kullanıcının tamamen hizmet verdiği sektörel verilere göre yapılandırdığı Organizasyon Yönetimi ile, gerçek sonuçlara, doğru adımlarla ulaşabilirsiniz.

Tüm datalarınızı sistem dahilinde tutabilir ve etkin bir şekilde yönetebilirsiniz. Hazırlık, operasyon ve raporlama süreçlerini anlık olarak takip edebilir, süreçte aksaklıkların oluşması önlenmiş olur.

Başarılı bir organizasyon, sistemli ve iyi planlanmış bir süreç ile belirlenir.

Detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Sistem Yönetimi

Organizasyon yönetimi, tüm detayların en ince ayrıntısına kadar planlanması gereken, hazırlık sürecinin çok önemli olduğu, operasyon anında hızlı hizmet ve çözüm noktasında kaliteli standartların oluşması gereken süreçlerdir.

Organizasyon firmalarının, tüm organizasyonları teklif işlemlerinden başlayarak data oluşturmaya, konaklamadan transfere tüm detayları analiz etmesi, reel raporlamalar ve gerçek kazanç ve zararların netleşmesi adına önem arz eder.

Kullanıcıları ve yetki tanımlamalarını yapılandırarak tüm kullanıcıların yetkileri dahilinde sisteme erişim izni verilmiş olur.

Anlık mesaj merkezi sistemi ile süreç ile ilgili tüm kullanıcıların birbirleriyle etkin bir iletişim ağı kurmaları sağlanır.Böylelikle sistem dahilinde iletişim kopukluğu oluşması önlenir.

Kullanıcıların kendi görev tanımlarını yaptıkları, başka kullanıcıya görev atadığı görev yönetimi ile sisteme dahil tüm kullanıcılar görev akışlarını yönetir ve görev sonuçları, durumları hakkında ekstra bir telefon ya da mail trafiğine gerek kalmadan bilgilendirmede bulunulmuş olur. Böylelikle asıl süreç için harcanması gereken süre, sağlıklı bir şekilde planlanır.

Sistem, hazırlık aşaması, operasyon süreci ve raporlamalar olmak üzere 3 ana aşamada yapılandırılır.

Sistem barkod teknolojisi geliştirilerek yapılandırılmış olup yaka kartı, voucher ve sertifika dağıtımı ve takibi aktif olarak yönetilir.

Data Yönetimi

Organizasyon yönetiminde şüphesiz ki data yönetimi en büyük hazinedir.

Veri yönetimini ne kadar sağlıklı olursa, organizasyon süreci o derecede başarılı tamamlanır.

Organizasyon datasında, sisteme sınırsız organizasyon eklenebilir, organizasyonların başlangıç ve bitiş tarihleri ve diğer detaylar oluşturulur.

Otel / Mekan datasında, sisteme sınırsız otel / mekan verisi eklenir ve organizasyon oluşturulurken datadan veri çekilir.

Sponsor ve Firmalar datasında, organizasyonlar için muhattap olunan sponsorlar ve firmalar sisteme tanıtılır.

Kişi modülü ile organizasyon dahilindeki tüm kişiler, detaylı olarak sisteme işlenir.

Personel datası ile organizasyonlarda görevlendirilen firma personelleri sisteme tanıtılır, yetkilendirmesi yapılandrılır.

Katılımcı grupları, fakülte grupları, döviz tanımları, ödeme tanımları ve diğer personel tanımları sisteme girilerek organizasyon yönetiminin işlevsel hale gelmesi sağlanır.

Her kullanıcı kendi listeleme ayarlarını oluşturarak bireysel çalışma alanını hazırlayabilir.

Datalara sınırsız veri eklenebilir, eklenen veriler kategorilerine göre filtrelenebilir ve pratik bir şekilde listeleneblir.

Data yönetiminin planlı bir şekilde yapılandırılması, organizasyon hazırlık sürecini en az sürede en pratik şekilde yönetilmesine yardımcı olur.

Hazırlık Yönetimi

Organizasyonlar, hazırlık süreci ile planlanmaya başlanır.
İ
yi planlanmış bir hazırlık süreci, başarılı bir operasyon sürecini akabinde getirir.

Hazırlık sürecinde, data yönetiminden oluşturulan organizasyon verileri listelenir ve organizasyona ait otel / mekan, organizasyonda çalışılan taşeron firmalar, görevli personeller organizasyona tanıtılır. Veriler data yönetiminde gerçekleşen tanımlı veriler aracılığı ile hızlı ve pratik bir şekilde organizasyona tanımlanır.

Organizasyon bazında katılımcılara, firmalara verilen tüm teklifler, teklif modülü altında yönetilir. Onaylanan teklifler, iptal edilen teklifler anlık olarak analiz edilebilir ve onaylanan teklifler sayesinde organizasyon katılımcıları planlanmış olur. Teklif detayları anlık olarak görüntülenebilir, tekliflere ait düzenlemeler, veri eklemeleri anlık olarak işleme alınabilir.

Organizasyona katılan fakülte (konuşmacı, oturum başkanı vb.) ve misafirler ayrıca sisteme tanıtılır.

Katılımcı listesi ile, onaylanan teklifler bazında sisteme otomatik dahil edilen kişi sayısı ile orantılı katılımcı listeleri organizasyona bağlı olarak oluşturulmaya başlanır.

Sponsorluk ve sponsor takipleri ayrı alanlardan kendi detay verileri ile beraber organizasyona tanıtılır.

Organizasyon dahilindeki firmalar da firma datalarından veri aktarma yöntemiyle organizasyonda yerini alır.

Adım adım ve kontrollü bir şekilde planlama gerçekleştiren hazırlık yönetimi, operasyon sürecinin sorunsuz işlemesinde çok büyük öneme sahiptir.

Operasyon Yönetimi

Başarılı bir şekilde yönetilen data yönetimi ve ihazırlık yönetimi, sorunsuz bir operasyon yönetimi getirir.

Sistem, aynı anda birden fazla organizasyonu yönetebilir fonksiyone sahiptir. Dolayısıyla aynı sistem üzerinden, dünyanın herhangi bir yerindeki birden fazla organizasyonu pratik bir şekilde bulunduğunuz yerden yönetebilirsiniz.

Operasyon sürecinde, Desk Yazılımı ile katılımcıların karşılanması akabinde, kayıtların gerçekleşir, yaka kartları ve konaklama varsa voucher bilgileri oluşturularak katılımcıya teslim edilir. Yazılım tek uygulamadan oluşmakta olup, kayıt masası personeli için yapılandırılmıştır. Sisteme ait farklı verilere erişim bu yazılımdan mümkün değildir.

Organizasyon yönetiminde görevliler tarafından yönetilen operasyon yönetimi ile tüm katılımcıların listeleri ve son durumları analiz edilir.

Organizasyona bağlı birden fazla otel takibi aynı anda yönetilebilir. Operasyon konaklama adına tüm detayları barındıran komplike bir sistemdir.
Organizasyona bağlı konaklama takip modülünü kullanarak otelde belirtilen gün ve anlık olarak geceleme bilgilerine ulaşılır, single, double, suit vb. oda tiplerine, oda numaralarına kadar takip edilir.

Anlık ve ayrıntılı alınan raporlamalar ile operasyon sürecinizin durumu hakkında bilgi, süreci planlamanızda referans olacaktır. Uyuşmazlık raporlamaları ile otel ile olan veri kontrollerinizde reel sonuçlar almanızı sağlayarak operasyondan zarar edilmesine önlem alınır.

Özel ve grup transferleri birden fazla organizasyon bazında, etkin bir şekilde yönetip, hizmet kalitenizi arttırmanıza asistanlık eder.

Raporlama Yönetimi

Bir organizasyonun tam anlamıyla başarılı olabilmesi için, sürecin en başından itibaren akıllı nbir planlama ile yönetilmesi, akabinde de reel sonuçların değerlendirilebilmesi adına detaylı raporlamaların analiz edilmesi gerekir.

Raporlamalar;
Teklif Sponsorluk Raporları, Katılımcı Raporları ve Muhasebe Raporları olmk üzere 3 ana gruptan oluşmaktadır.

Teklif Sponsorluk Raporları;

- Belirli bir organizasyon bazında ya da tüm organizasyonlar bazında oluşturulan Genel Teklif Raporu,
- Belirli bir organizasyon bazında ya da tüm organizasyonlar bazında oluşturulan Sponsorluk Raporu,
- Teklif Satış Bazlı Otel Oda Raporu olarak yapılandırılmıştır.

Katılımcı Raporları;

- Organizasyona bağlı kayıtlar bazında Kayıt Raporu,
- Organizasyona bağlı gerçekleşen konaklamaların detaylandırıldığı Konaklama Raporu,
- Organizasyona bağlı gerçekleşen transferlerin detaylandırıldığı Transfer Raporu olarak yapılandırılmıştır.

Muhasebe Raporları;

- Genel Teklif Bazlı Ciro Raporu,
- Genel Tahsilat Bazlı Ciro Raporu,
- Teklif ve Tahsilat Bazlı Ciro Raporu,
- Teklif ve Tahsilat Bazlı Bakiye Raporu,
- Genel Bakiye Raporu olarak yapılandırılmıştır.

Raporlama dili çok anlaşılır ve sade olmakla birlikte erişim de bir o kadar pratiktir. Raporlamalar, müşteri taleplerine bağlı olarak Pera Yazılım ve Danışmanlık ürünü olması nedeniyle geliştirilmeye müsait alt yapıdadır.
Design by Pera Yazılım & Danışmanlık