Tel: 0216 442 27 09

Üretim Bandı Takip Sistemi

Bant Takip Otomasyon Çözümleri

Üretim bandı (konveyör) kullanarak seri üretim gerçekleştiren firmaların en büyük sıkıntısı stoklarınının takibini eksiksiz yapmaktır.

Hızlı bir ürün akışının gerçekleştiği üretim bantlarında personel bulunması dahilinde bile tam bir sonuç alınması mümkün değildir.

Ayrıca, depo takip yönetimi sırasında kullanılan bant takiplarinde de stokların takibi açısından birçok sorun ile karşılaşılmaktadır. Sorunların çözümü noktasında personel kontrolü çoğu zaman yetersiz olmaktadır ve maliyeti etkileyici durumlar ortaya çıkmaktadır.

Söz konusu üretim bandı takibini (konveyör takip sistemi) gerçekleştirebilmek için geliştirilmiş barkod teknolojisini kullanan ve saniyede tarama hızının normal barkod okuyculara göre çok daha fazla olan endüstriyel tip barkod okuyucuları yardımıyla üretim stok miktarınızı eksiksiz olarak tutabilir, istenilen ürün tpine göre belirlenmiş barkod numaraları sayesinde stoklarınızı gruplayabilir, arka planda raporlamasını kolayca yapabilirsiniz.

Üretim bandını kontrol altına almak için endüstriyel tip yüksek hızlı okuma gücü olan sabit barkod okuyucular yanında rfid teknolojisinden de yararlanabilirsiniz. Her iki teknoloji ile de bant hızının doğrultusunda otomatik veri toplama (OT/VT) gerçekleştirilebilir.

Üretim Bazlı ya da Stok Takip Bazlı Bant Otomasyon Çözümleri ile;

✔ Bant üzerinden akan stok takibinin kontrolünü gerçekleştirebilirsiniz.
✔ Makine seri üretim bant hızı ne olursa olsun stoklarınızı, sisteme entegre edeceğiniz endüstriyel tip barkod okuyucular ile sorunsuz olarak kontrol altına alabilirsiniz.
✔ Üretim bantlarının aşamasına göre de aynı sistemi kullanarak, üretilen ürünlerin hangi aşamadan hangi aşamaya geçtikleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.
✔ Anlık alacağınız veriler ile üretim yapılan miktarınızı isteyeceğiniz tarih aralığı kriterinde raporlayabilirsiniz.
✔ Aynı bant üzerinden geçen birden fazla çeşit ürününüze vereceğiniz farklı barkod numaraları ile birden fazla stok çeşitlerinizin sayı takbini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
✔ Üretim sayımı için ekstra bir personel görevlendirme zorunluluğunuz ortadan kalkmış olur.
✔ Sistemi arka planda geliştirtmek istediğiniz özel yazılım projelerine, hali hazırda kullanmakta olduğunuz yazılımlara entegre edebilir, tam otomasyon sağlayabilirsiniz.

Üretim bandı, konveyör takip sistemi ile stok, üretim takibini etkin ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilir. Sistemden kazanılan zamanı, ürün kalitesine ayırarak verimliliğin doğru yönetilmesi sağlanır.

Barkod Destekli ve / veya Rfid destekli Üretim Bant Takip Çözümleri konusunda tecrübemizi profesyonel bir çatı altında müşterilerilerimiz ile buluşturuyoruz.

Üretim bandı takip yazılımının komplike bir süreç olduğunun farkında olarak yapılandırma hizmetlerini büyük bir özen ve dikkat ile yerine getirmektekteyiz. Üretim sahasında aktif bulunarak tüm işleyişi ilgili birimlerden yerinde analiz ediyor, çözüm odaklı bir yazılımın hazırlanması için gerekli en doğru projelendirmeyi planlıyoruz.

Yazılım için en uygun kurguyu oluşturarak işletmenin sisteme değil, sistemin işletmeye doğru kanalize olmasını sağlıyoruz.

Kontrol altına alınmak istenen sisteme yazılımın ve yazılım kapsamında kullanılacak olan cihazların adaptasyon süreci için; kurulum ve eğitim danışmanlığı, teknik destek danışmanlığı, yazılım geliştirme danışmanlığı ve otomasyona geçiş danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.