Tel: 0216 442 27 09

Fabrika Takip Sistemi

Fabrika Otomasyon Çözümleri

Fabrikalar, stok, üretim ve maliyet hacimlerinin yüksek olduğu işletmelerdir. Bunun yanında yönetimin çoğunlukla farklı bir konumda bulunmasından dolayı fabrika ve yönetim arasındaki bağ çok sağlıklı yapılandırılmadır.

Üretim projelendirmesi ve planlaması ve üretim hesaplaması titiz davranıllması gereken, aksi takdirde. büyük mali kayıpların yaşanabileceği aşamalardır.

Yoğun sipariş ve sevkiyat trafiğiyaşanan fabrikalarda otomasyon sistemi oluşturmak, insan gücü, zaman hız ve doğruluk açısından sistemi artıya geçiren teknolojiler kullanarak çok kolay hale geliyor.

Fabrikanızda sizden dinleyeceğimiz ve anlık şahit olacağımız sisteminize en uygun kontrol sistem alternatifleri yani kendi kontrol sınırlarını siz belirlersiniz.

Barkod teknolojilerini, Rfid teknolojilerini ve bu teknolojilerin cihazlarını kullanarak sizin yapınıza özel geliştirdiğimiz projelerimiz ile hedefi 12'den vurmak, değişmeyen hedefimizdir.

Yapılandırmış olduğumuz fabrika otomasyon giydirmeleri ile üretim, sevkiyat, kalite kontrol, mal kabul, depo gibi fabrika içi departmanlar ve fabrika genelinin yönetim ile anlık olarak bilgilendirme alması sağlanmaktadır.


Aynı sektörde olmasına karşın birçok fabrika kendi proseslerini uygulayarak işletmesini sürdürmektedir. Üretim prosesleri, fabrika kapasitesine göre farklılık göstermesine karşın hemen hemen aynı düzlemde bulunmasına rağmen sipariş, sevkiyat, planlama ve projelendirme süreçleri birbirlerinden farklılık gösterir.

ISO, TSE gibi standartlar ile kalite, işleyiş kontrolünü gerçekleştiren kurumlar otomasyon sisteminden yetkileri dahilinde alabildikleri ayrıntılı analizler ile kontrolün zamansal kaybının önüne geçilmiş olur.

Pera Yazılım işletmelerin isteğine uygun olarak; verim arttırıcı, maliyet düşürme odaklı ve doğru veri işlemeye yönelik kontrol altına alınmak istenen tüm süreçleri barkod teknolojisi ile yapılandırılmış yazılım projeleri üretmektedir.

Otomasyon Sistemi Fabrikaya Hangi Süreçlerde Dahil Edilebilir?

Bir fabrikada;
✔ Ham madde ve üretilen Stok Takibi
✔ Tek ya da birden fazla Depo Takibi
✔ Tedarikçi Mal Kabul Takibi
✔ Kalite Kontrol Takibi
✔ Müşteri Sipariş Takip / Tedarikçi Sipariş Takip
✔ Müşteri Sevkiyat Takip / Tedarikçi Sevkiyat Takip
✔ Üretim Projelendirme Takibi
✔ Üretim Planlama Takibi
✔ Üretim Takip
✔ Üretim Performans Takip
✔ Üretim Bazlı Personel Performans Takip
✔ Kalite Kontrol Yönetimi
✔ Personel Takip
✔ İhtiyaç Analiz Takip
✔ Prim Takip
✔ Maliyet Takip
✔ Gider Takip
✔ Lojistik Takip
✔ Sevkiyat Planlama
ve daha fazlası otomasyon sistemi ile kontrol altına alınabilir, kontrol devinimi yüksek, hata payı düşük işleyişler Pera Yazılım ve Danışmanlık ile yapılandırılabilir. Yapılandırılan sistemlere en uygun, ekonomik ve performans orantılı ürün ve yazılım çözümleri ile yanınızdayız.

Fabrika Otomasyon Sistemlerinin Avantajları Nedir?

✔ Deponuzdaki her ürünün kimliği oluşturup dilediğinizce işlem yapabilirsiniz.
✔ Üretiminizi anlık olarak takip edebilir, üretim planlamanızı anlık olarak yönetebilirsiniz
✔ Makine veya personel bağımlı / bağımsız üretim planmanızı gerçekleştirerek üretiminizi daha etkin yönetebilirsiniz.
✔ Personelinizi, giriş-çıkış, mola, çalışma saatleri ve performansı yönünden takip edebilir, personel ve personel bağımlı üretim analizlerinizi etkin bir şekilde planlayabilirsiniz.
✔ Tedarikçilere verilmiş olan siparişler ve müşteriden alınan siparişleri anlık olarak takip edebilir, yeni alacağınız siparişler ile stok durumunuzu kontrol ederek üretim için gerekli ihtiyaç analizlerinin raporlanmasını alabilirsiniz.
✔ Satın Alma ve gümrük takibinizi yönetebilir, üretim sürekli hale getirebilirsiniz.
✔ Tüm üretim proseslerinizisisteme dahil ederek hata oranını en düşük seviyede tutabilirsiniz.
✔ Tüm departmanların ve yönetimin entegre olduğu bir sistem ile iletişim hatalarından kaynaklı sorunları minimize ederek daha sağlıklı bir işleyişe sahip olabilirsiniz.
✔ İş haciminizi, üretim hacminizi anlık olarak takip edebilir, büyüme hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.
✔ Yapılan her işlemi ayrıntılarıyla görebilir, hareket halindeki stoklarınızı takip edebilirsiniz.
✔ Raporlamalarınızı hızlı bir şekilde elde edebilir, dilediğiniz harekete ait envanter kayıtlarınızı oluşturabilirsiniz.
✔ Barkod Okuyucu ve el terminalleri, kiosklari kart okuyucular, turnikeler, bariyerler ile entegre bir şekilde hızlı ve basit adımlarla sonuca ulaşma imkanı sahibi olabilirsiniz.

Bir fabrikaya otomasyon giydirmesi yapmak, iyi bir planlama gerektirmesinden ve adım adım yapılandırılmasından dolayı zaman ve dikkat isteyen bir süreçtir. Bu süreçte profesyonel ekip ve tecrübeyle hizmet vermekteyiz.

Barkod Destekli ve / veya Rfid destekli Fabrika Otomasyon Çözümleri konusunda tecrübemizi profesyonel bir çatı altında müşterilerilerimiz ile buluşturuyoruz.

Üretim planlamanın ve üretim takip yazılımının komplike bir süreç olduğunun farkında olarak yapılandırma hizmetlerini büyük bir özen ve dikkat ile yerine getirmektekteyiz.

Üretim sahasında aktif bulunarak tüm işleyişi ilgili birimlerden yerinde analiz ediyor, çözüm odaklı bir yazılımın hazırlanması için gerekli en doğru projelendirmeyi planlıyoruz.

Yazılım için en uygun kurguyu oluşturarak işletmenin sisteme değil, sistemin işletmeye doğru kanalize olmasını sağlıyoruz.

Kontrol altına alınmak istenen sisteme yazılımın ve yazılım kapsamında kullanılacak olan cihazların adaptasyon süreci için; kurulum ve eğitim danışmanlığı, teknik destek danışmanlığı, yazılım geliştirme danışmanlığı ve otomasyona geçiş danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.