Tel: 0216 442 27 09

Üretim Takip Sistemi

Üretim Takip Otomasyon Çözümleri

Sektör ayrımı olmaksızın bünyesinde üretim gerçekleştiren işletmeler; üretimlerini planlayarak takibini gerçekleştirmektedir.

Aktif ürün akışının gerçekleştiği üretim departmanında görevlendirilen birçok personel bulunmasına rağmen verimli bir sonuç alınması mümkün değildir.

Üretim sürecinin karmaşasınından kurtulmak, üretim kapasitesini ve görevli personeli doğru kullanmak, müşterilerden gelen siparişleri üretim departmanına sağlıklı bir şekilde iletmek ve siparişin tamamlanma sürecini aktif takip ederek müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutabilmek için üretim planlama ve takip sistemi kullanmaktadırlar.

Üretimin genel hatlarıyla aynı işleyişe sahip olmasına rağmen aynı sektörde hizmet veren işletme süreçlerinin farklılıklar gösterdiği gözlenmiştir. Üretim, tüm sürecin doğru planlanması, diğer departmanlar ile veri akışının doğru ve hızlı yapılması gerektiği işletmelerin kilit noktasıdır.

Üretim sahasını kontrol altına almak için barkod teknolojisinden ve RFID teknolojisinden yararlanılmaktadır.
Barkod otomasyonu ve rfid otomasyon kapsamında el terminalleri, kiosklar, barkod / rfid okuyucular, rfid antenler ve okuyucular, endüstriyel sabit barkod okuyucular ve hatta mobil android cihazlar kullanılmaktadır.


Üretim Otomasyon Çözümleri ile;

✔ Üretimde kullanılan hammadde, sarf malzeme tüketiminin ve nihai ürün çıkışının kontrollü bir şekilde yapılması sağlanır.
✔ Üretimde kullanılan barkod ve/veya RFID veri toplama teknolojileri ile etkin bir stok yönetimi gerçekleştirilir.
✔ Üretim siparişlerinin ilgili departmandan doğru bir şekilde alınması sağlanır.
✔ Anlık alacağınız veriler ile üretim yapılan miktarınızı isteyeceğiniz tarih aralığı kriterinde raporlayabilirsiniz.
✔ Üretim planlamasını doğru bir şekilde yapılandırarak üretim kapasitesi doğru yönetilir.
✔ Üretim performansı anlık olarak raporlanabilir.
✔ Üretimde çalışan personele yönelik personel bazlı, kullanılan makinelere yönelik makine bazlı performans raporlarının alınması ile üretimin aktif kontrolü gerçekleştirilir.
✔ Diğer departmanlarla entegre oluşturulan modüler yapılar ile tam bir mrp, mrp II, erp sistemine başlangıç yapılabilir.
✔ Sistemi arka planda geliştirtmek istediğiniz özel yazılım projelerine, hali hazırda kullanmakta olduğunuz yazılımlara entegre edebilir, tam otomasyon sağlayabilirsiniz.

Üretim planlama ve takip yönetimlerinde; tüm bölümlerin girdiği bütünleşik çaba, gerçekleşebilen planlar yapabilme, ileriyi görebilme; iş ortamındaki yaşam kalitesini arttırarak çalışanlara daha fazla iş tatmini sağlamaktadır.

Barkod Destekli ve / veya Rfid destekli Üretim Takip Çözümleri konusunda tecrübemizi profesyonel bir çatı altında müşterilerilerimiz ile buluşturuyoruz.

Üretim takip sisteminin komplike bir süreç olduğunun farkında olarak yapılandırma hizmetlerini büyük bir özen ve dikkat ile yerine getirmektekteyiz. Üretim sahasında aktif bulunarak tüm işleyişi ilgili birimlerden yerinde analiz ediyor, çözüm odaklı bir yazılımın hazırlanması için gerekli en doğru projelendirmeyi planlıyoruz.

Üretim otomasyon sistemi için en uygun kurguyu oluşturarak işletmenin sisteme değil, sistemin işletmeye doğru kanalize olmasını sağlıyoruz.

Kontrol altına alınmak istenen sisteme yazılımın ve yazılım kapsamında kullanılacak olan cihazların adaptasyon süreci için; kurulum ve eğitim danışmanlığı, teknik destek danışmanlığı, yazılım geliştirme danışmanlığı ve otomasyona geçiş danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.