Tel: 0216 442 27 09

Kiosk Özel Yazılım - Bilgi Ekranları Yazılım Çözümleri

Kurum içi, müşteri ilişkileri ve üretim sahası gibi departmanlarda bilgilendirme amaçlı, satış amaçlı ve veri işleme amaçlı işlemlerin hızlandıırlması ve iş yükünün azaltılması için kiosk, bilgilendirme ekranları kullanılmaktadır.

Kiosk yazılımları, arabirim yazılımları olup merkez sunucuya bağlı olarak işletmenin talebine göre şekillenen son kullanıcı veya personel bazlı kullanımı hedefleyen uygulamalardır.

Kiosk özel yazılım uygulamaları web tabanlı olarak online hizmet verebilecekleri gibi, kapalı sistem olarak da yapılandırılabilmektedir. Bu tercih tamamen işletmenin isteğine, uygulamamanın kullanılacağı sahanın donanım yapısına ve imkanlarına uygun olarak planlanmaktadır.

Kiosk yazılımları, bilgi ekranları yazılımları; işletmelerde yapılandırılan sistemlerin kullanıcı ile etkileşime geçmesi gereken noktalarda kullanılmaktadır.

Kiosk sistemlerinin amacı; kullanıcıların bilgiye kendi kendilerine erişim sağlamaları ve işlem yapabilmeleridir. Kullanıcıların kendi işlemlerini bilgi ekranlarından yapabilmeleri, hem iş yükünün azaltır hem de personelden kazanım sağlar.Kiosklar, bilgilendirme ekranları; arka planda dokunmatik veya dokunmatik olmayan bilgisayarlar ve bilgisayarların konumlandırıldığı çeşitli tasarım ve kullanıcılacak yerin şartlarına uygun kabinlerden oluşmaktadır. Bilgilendirme ekranı yazılımları daha çok kullanıcı kullanımını minimum tutarak daha çok veri akışı sağlayan, okumaya veya izlemeye yönelik uygulamalarken kiosk yazılımları sıklıkla yoğun insan sikülasyonunun yaşandığı müşteri bazlı alanlarda, üretim sahalarında kişilerin kendi işlemlerini, veri girişlerini yapabilmek için kullanılmaktadır.

Kiosk Özel Yazılım Çözümleri, Bilgi Ekranları Yazılım Çözümleri , geleneksel iş modellerini değiştirerek aşağıda sıralanan birçok faydayı sağlayacaktır:


 • Kişilerin işlerini kolaylaştırması sebebiyle zamandan tasarruf sağlamaktadır.
 • Satış odaklı kurumlarda müşterilerin kendi işlemlerini gerçekleştirmesine olanak vererek zaman yanında personelden kazanım sağlamaktadır.
 • Kompleks yapılarda uygulanan yazılımlar ile kişilerin yönlendirilmesinde kolaylık sağlamaktadır.
 • Satış destekleyici, geri bildirim alma amaçlı yapılan uygulamalar ile müşterinin kurum ile daha etkin iletişime geçmesi sağlanmaktadır.
 • Kamuya Açık Alanlarda Kullanılan Bilgilendirme Ekranları, Kiosk Yazılımlarının Yeri

  Kamuya açık alanlarda daha sık olmak üzere, kişilerin kurum ve/veya işletme tarafından bilgilendirilmeleri amaçlanmaktadır. İnsan sirkülasyonun çok olduğu bu tarz alanlarda yeterli personel bulunduramama veya personel bulunmasına rağmen oluşan bilgi alma sıralarının önüne geçebilmek için bilgilendirme amaçlı kiosk yazılımları kullanılabilmektedir. Bu tarz yazılımlar sadece bilgi almak amaçlı olabileceği gibi duyuru yayınlama, uyarıda bulunma, tahsilat sistemi de bulunduran kurumlarda borç ödeme, borç sorgulama, randevu ile çalışan sistemlerde randevu sorgulama ve randevu alma, rezervasyon ile çalışan işletmelerde yer rezerve etme, alışveriş merkezi gibi kompleks yapılarda yer planı ve konum belirleme gibi amaçlarla kullanılmaktadır.

  Satış ve Servis Amaçlı İşletmelerde Kullanılan Bilgilendirme Ekranları, Kiosk Yazılımlarının Yeri

  Özellikle perakendecilik sektörü başta olmak üzere satış ve servis odaklı işletmelerde satışı destekleyici, müşteri geri bildirimi almaya yönelik olarak uygulamalar geliştirilmektedir. İşletmelerin satış sürecini destekleyen uygulamalar ile müşterilerin daha hızlı veetkin hizmet alması sağlanmaktadır. Böylelikle satış sirkülasyonunun olduğu noktalarda hızlı ve verimli hizmet vermek planlanmaktadır. Bunun yanında müşteri memnuniyetinin önem arz ettiği hizmet sektöründe yapılandırılan anketler, geri bildirim alanları, şikayet ve öneri yapıları ile hizmet iyileştirme noktasında verimli bilgi akışı sağlanmaktadır.

  Üretim Sahalarında Kullanılan Bilgilendirme Ekranları, Kiosk Yazılımlarının Yeri

  Üretim proseslerinin yoğun olduğu ve her personelin ver işlemesi gerektiği masabaşı süreçlerin daha az olduğu üretim sahalarında etkin veri girişleri yapılması için herkesin kendi kullanıcı adı ve şifresi veya kartı ile giriş yapabildiği, üretim sahasında gerçekleştirdiği işlemleri sisteme işleyebildiği, sahanın yapısına uygun olarak endüstriyel tip ısıdan, tozdan, nemden etkilenmeyen kiosk yapıları ile süreçlerden verimli bilgi akışı sağlanmaktadır.

  Kiosk uygulamaları ile işletmelerin kullanıcılarla etkileşimi en üst seviyede tutulur. Böylelikle zaman yanında personelden de tasarruf sağlar.

  Kiosk Özel Yazılım - Bilgi Ekranları Yazılım Çözümleri konusunda tecrübemizi profesyonel bir çatı altında müşterilerilerimiz ile buluşturuyoruz.
  Kiosk Özel Yazılım - Bilgi Ekranları yazılımlarının komplike bir süreç olduğunun farkında olarak yapılandırma hizmetlerini büyük bir özen ve dikkat ile yerine getirmektekteyiz.
  İşletme sahasında aktif bulunarak tüm işleyişi ilgili birimlerden yerinde analiz ediyor, çözüm odaklı bir yazılımın hazırlanması için gerekli en doğru projelendirmeyi planlıyoruz.

  Yazılım için en uygun kurguyu oluşturarak işletmenin sisteme değil, sistemin işletmeye doğru kanalize olmasını sağlıyoruz.

  Üretimin kontrol altına alınması esnasında yazılımın ve yazılım kapsamında kullanılacak olan cihazların sisteme adaptasyon süreci için; kurulum ve eğitim danışmanlığı, teknik destek danışmanlığı, yazılım geliştirme danışmanlığı ve otomasyona geçiş danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.