Tel: 0216 442 27 09

Mağaza, Market Yönetimi ve Perakende Satış Yönetimi Çözümleri

Perakende Satış Yönetimi Çözümleri

Mağazaya, markete giren ürünlerin hatasız bir şekilde stok girişlerini yapmak ve mağaza, market içindeki takibini satış noktasına kadar sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmek market sektörü için zaman ve iş gücü kaybına neden olan bir süreçtir.
Barkod sistemi ile stokların sisteme girişi, takibi, stok sayımı ve satışı pratik ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmekte ve istenilen analizler anlık olarak raporlanabilmektedir. Zaman kazancını nakite döndürmenin en güvenli yolu Barkod Otomasyon Sistemlerinin aktif kullanım yoludur.

Perakende sektörü için barkod otomasyon sistemi; barkod alt yapısına sahip bir otomasyon yazılımı, bilgisayar, barkod yazıcı, barkod okuyucu, depo sayımları için el terminali, üzerine fiyat etiketi yapıştırılması zor olan küçük ürünler ve çok sayıda ucuz maliyetli ürünler için fiyatgör cihazı ve bu donanım / yazılım arasındaki bağlantıyı içerir. Aynı süreç RFID teknolojisi ile yapılandırılması halinde, RFID okuma ve algılama yeteneğine sahip cihaz entegreleri ile sistemi yapılandırabilirsiniz.

Marketçilik gibi ürün sirkülasyonunun çok fazla olduğu sektörlerde fiyat etiketlerinin yanlış basımından kaynaklanan hatalar ve fiyat güncelleştirmede meydana gelen yanlışlıklar nedeniyle etiket ve satış noktası fiyat farklılıkları gibi bir çok sorun yaşanmaktadır. Zamanın çok önemli olduğu ve aktif ticaret gerçekleşen marketlerde bu türden hataların gerçekleşmesi; büyük ölçekli maddi kayıplara neden olur ve müşteri gözünde firma imajı zedelenmiş olur.

İnsan kullanımından kaynaklanan hataları en aza indirme maksadıyla geliştirilen Barkod Teknolojisi kullanarak sisteminizi kolayca ve güvenli bir şekilde kontrol altına almış, her an istediğiniz raporlara ulaşabilme rahatlığına kavuşmuş olursunuz.

Perakende Satış Yönetimi Barkod Otomasyon Sistemleri Çözümlerimiz ile;


 • Reyon ve grup takiplerinizi rahatça yapabilir, manav, kasap ve şarküteri reyonlarınızın stok işlemlerini güven içinde ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Pcpos, bilgisayardan satış mantığıyla perakende satış işlemlerinizi zaman kaybetmeden seri halde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Stoklarınızda biten veya azalan ürünleriniz için programın size uyarı ve hatırlatma vermesini sağlayabilirsiniz.
 • Pcpos, bilgisayardan satış mantığıyla perakende satış işlemlerinizi zaman kaybetmeden seri halde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Fiyat değişikliklerinizi istediğiniz sıklıkta yapabilir, terazi ve yazar kasalarınıza kolay bir şekilde gönderim yaparak satışınıza devam edebilirsiniz.
 • Gün sonlarında yazar kasanızdan kolayca geri çekim yaparak gün içinde satılan ürünlerin stoklarınızdan düşmesini sağlayabilirsiniz.
 • El terminalleriyle hızlı bir şekilde sayım yapabilir, deponuzu sürekli kontrol altında tutabilirsiniz.
 • Birden fazla şubeli yerlerinizde tek nokta yönetimiyle her şubenizi ayrı ayrı yönetebilir ve birbirleriyle haberleşmesini sağlayabilirsiniz.
 • Ürünleriniz için seviyeler belirleyerek minumum ve maximum değerler girebilir ve bu değerler arasında stok bulundurmak üzere programızı ayarlayabilirsiniz.
 • Siparişlerinizi takip edebilir, sipariş fişinizi otomatik olarak faturalaştırıp ürünlerin depoya girişini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz..
 • Her kasiyeriniz için ayrı kullanıcı açarak yetki sınırlandırması yapabilir, yapılan işlemin hangi kullanıcı tarafından yapıldığını takip edebilirsiniz.
 • Detaylı raporlar sayesinde deponuzda bulunan, satılan, en çok hareket gören, hiç hareket görmeyen ürünlerinizi listeleyebilirsiniz. Karlılık analizleri yaparak satış karlılığınız ölçebilir, mevcut bulunan ürünlerinizin maliyet değerlendirmelerini hesaplayabilirsiniz.
 • Personel takibi yapabilir, banka, çek/senet, fatura gibi muhasebe işlemlerinizi de rahatlıkla yönetebilirsiniz.
 • Perakende Satış Çözümleri; mağaza, market gibi son kullanıcıya hizmet eden ve zamanın çok iyi yönetilmesi gereken sektörlerde müşteri ve ürün sirkülasyonunun etkin bir şekilde yönetilmesini sağlar.

  Mağaza, Market gibi Perakende Satış Çözümleri konusunda tecrübemizi profesyonel bir çatı altında müşterilerilerimiz ile buluşturuyoruz.
  Mağaza, Market gibi Perakende Satış Çözümleri yazılımlarının komplike bir süreç olduğunun farkında olarak yapılandırma hizmetlerini büyük bir özen ve dikkat ile yerine getirmektekteyiz.
  İşletme sahasında aktif bulunarak tüm işleyişi ilgili birimlerden yerinde analiz ediyor, çözüm odaklı bir yazılımın hazırlanması için gerekli en doğru projelendirmeyi planlıyoruz.

  Yazılım için en uygun kurguyu oluşturarak işletmenin sisteme değil, sistemin işletmeye doğru kanalize olmasını sağlıyoruz.

  Üretimin kontrol altına alınması esnasında yazılımın ve yazılım kapsamında kullanılacak olan cihazların sisteme adaptasyon süreci için; kurulum ve eğitim danışmanlığı, teknik destek danışmanlığı, yazılım geliştirme danışmanlığı ve otomasyona geçiş danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.