Tel: 0216 442 27 09

Çamaşırhane Yönetimi ve Ürün Takip Yönetimi

Barkod Destekli Çamaşırhane Yönetim Sistemi Stok, Çamaşır Kabul, Çamaşır Sevk, Müşteri Çamaşır Gönderimi daha fazlası...

Endüstriyel çamaşırhanelerin sorunsuz bir şekilde hizmet kalitesinden ödün vermeden işleyişlerinin takibini gerçekleştirmektir.
Yazılım manuel çamaşır giriş - çıkış takibi yanında RFID teknolojisi ve destekleyici barkod teknolojisi alt yapısı ile hizmet vermektedir.

Pera Loundry, çamaşırhaneler tarafından teslim alınan çamaşırların işleyişte temizlenip tekrar müşteriye teslim edilme sürecine kadar geniş bir yelpazede personellerinizin iş takibi yapmalarını sağlayacak, iş hatalarını engelleyici birçok modül ile güçlendirilmiştir.

Pera Loundry, endüstriyel çamaşır yıkama sektörü başta olmak üzere profesyonel çamaşır yıkama sektörü içinde bulunan işletmelerin kurgusuna özel tasarlanmış olup güçlü alt yapısı ve sektörde deneyimli proje uzmanlarının destekleri ile yazılımı kullanacak olan firmaların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmeye müsaittir.

Yeni kullanıcı dostu tasarımı ile üretim, sevkiyat ve montaj kontrolü hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Firmanızın İş Yükünüzü Azaltırken, Kalitenizi Arttırın...

Genel Özellikler


✔ Sınırsız kullanıcı oluşturulabilir.
✔ Otomatik güncelleme sistemi ile program güncellemeleri otomatik olarak yüklenir.
✔ Tüm listelerde Excel'e bilgi göndermeyi destekler.
✔ Kullanıcılar tüm listeleri kendilerine özel düzenlenebilir ve kaydedebilirler.
✔ E-Posta ile bilgilendirme grupları oluşturulabilir ve ilgili gruba otomatik e-posta gönderilebilir.
✔ Birden fazla amaç için farklı ölcüler de sınırsız barkod etiket dizaynı oluşturulabilir.
✔ Kullanıcıların yaptıkları işlemler log kaydı olarak tutulur.
✔ Sistem genelinde El Terminali (PDA) cihazları kullanılabilir
✔ Sistem genelinde Android cihazlar kullanılabilir
✔ Sistem genelinde Kiosk cihazları kullanılabilir
✔ Tüm işlemler için "Döküman Arşivi" oluşturulabilir ve Digital belgeler formlara ve kartlara bağlanabilir.
✔ Veritabanı olarak Microsoft MSSQL tercih edilmiştir
✔ Sistem genelinde Kiosk cihazları kullanılabilir


Öne Çıkan Özellikler


✔ Hızlı ve güvenli giriş - çıkış işlemleri
✔ Yıkanacak çamaşırların yıpranma payı takibinin kontrollü bir şekilde yapılabilmesi sağlanır.
✔ Müşterilerden gelen çamaşırların eksik gönderiminin önüne geçilmesi sağlanır.
✔ Lekeli çamaşırların sağlıklı takibi gerçekleştirilir.
✔ Sayım hatalarının önüne geçilmiş olur.
✔ Hızlı faturalandırma ve sevk fişi oluşturularak zamandan kazanılır.
✔ Klasik sayım yöntemlerinden çok daha pratik, hızlı ve güvenli sayımlar
✔ Barkod teknolojisinin kullanıldığı alt yapılarda karşılaşılan eiketlerin defarmasyona uğrama süresi UHF etiketlerinde çok daha uzundur.
✔ RFID sistemlerinde kullanılan UHF etiketleri barkod etiketlerine oranla daha fazla veriyi tutarlar.
✔ Etiketlerin okunabirliği için görünür olmalarına gerek yoktur.
✔ Sinyali kesici alanlarda bulunmadığı sürece anten okuma mesafesinde hızlı ve kolayca okunabilirdirler.
✔ UHF etiketleri, birden fazla kullanıma uygun olup deforme olmadıkları sürece üzerlerine defalarca veri kimliği oluşturulup silinebilir.
✔ Dış mekan hava koşulları için (buz, yağmur, sis, kar vb.) en uygun teknoloji çözümüdür.Modül Detayları


Müşteri Tanımlamaları


Çamaşırhanelerin hizmet vermekte olduğu müşteri tanımlamaları Cari Tanımlamaları modülü kullanılarak sisteme tanımlanır. Sisteme tanımlanan cariler, filtreleme seçenekleri kullanılarak aranabilir, yeni müşteriler sisteme tanımlanabilir, mevcut müşteri bilgileri düzenlenebilir ya da işlem görmemiş müşteriler listeden silinebilir. Çamaşır kabulü esnasında, ürün bazlı olarak yıpranma analizi kullanıcı tarafından yapılır, en az kaç defa yıkandığı bilgisi ve daha ne kadar yıkanabileceği bilgisi sisteme tanımlanır. Bu veriye istinaden sistemden kullanıcının talep ettiği aralıklarda yıpranma raporlamaları alınır.

Müşteri Stok Tanımlamaları


Müşteriye ait stoklar; Müşteri Stok Tanımları modülü kullanılarak sisteme tanımlanır. İşlemi gerçekleştirmek için listeden müşteri seçilir, genel stok listesinden müşteriye hizmet verilecek olan stoklar seçilip müşteri listesine atanır, müşteriye ait stok listesi üzerinden RFID teknolojisi kullanılarak otomatik kimlikleme yapılır ya da manuel kimlik tanımlamaları gerçekleştirilerek işlem bitirillir. Çamaşır kabulü esnasında, ürün bazlı olarak yıpranma analizi kullanıcı tarafından yapılır, en az kaç defa yıkandığı bilgisi ve daha ne kadar yıkanabileceği bilgisi sisteme tanımlanır. Bu veriye istinaden sistemden kullanıcının talep ettiği aralıklarda yıpranma raporlamaları alınır.

Çamaşır Kabul


Müşterilere ait stokların sisteme tanımlanması akabinde; müşteriden gelen çamaşırların kabul işlemi gerçekleştirilir. Kabul işleminin yapılabilmesi için Çamaşır Kabul Fişleri modülü kullanılarak Yeni Kabul Fişi Oluştur işlemi seçilir, müşteri listesinden ilgili müşteri seçilir ve kabul fişi oluşturulur. Oluşturulan Kabul fişi içerisine RFID ile ya da manuel olarak stoklar atanır. RFID ile tanımlama gerçekleştirilirken tanımlanması yapılmamış etiketli çamaşırların ve farklı müşterilere ait çamaşırların sistem üzerinden anlık uyarısı verilir ve kabule uygun olan ürünler sisteme aktarılır.

Çamaşır Sevk


Çamaşır Kabul Fişi Oluştur modülü kullanılarak müşteriden yıkanmak üzere teslim alınmış çamaşırların, gerekli temizleme operasyonları tamamlandıktan sonra sevk edilme aşamasında Çamaşır Sevk Fişleri modülü kullanılır. Çamaşır Sevk Fişi Oluştur fonksiyonu kullanılarak sevk gerçekleştirilecek müşteri bilgisi sistem üzerinden seçilir, sevki gerçekleşecek ürünler stok listesinden seçilir. Sadece müşteriden kabul edilen ürünlerin çıkışları gerçekleştirilerek sistemli bir şekilde kontrol sağlanmış olur. Oluşturulan Sevk fişi içerisine RFID ile ya da manuel stoklar atanır. RFID ile çamaşır atama gerçekleştirilirken, tanımlanması yapılmamış etiketli çamaşırların ve farklı müşterilere ait çamaşırların sistem üzerinden anlık uyarısı verilir ve sevke uygun olan ürünler sistemden sevk edilir.

Paketleme Takip


Çamaşırhane sahasında özel yapılan katlamala masalarında konumlandırılan dokunmatik ekranlar aracılığı ile kullanıcı arayüzü çok basit geliştirilmiş, yönetim programı ile entegre çalışan kabul ve sevk modülleridir.Çamaşırların operasyonel süreçlerden geçirildikten sonra paketleme işlemleri esnasında RFID teknolojisi ile çamaşırların sevk edilirken, cihazların entegre edildiği bir masa sistemi kullanılır. Masalarda RFID okuyucusu, anteni, Paketleme Masası modülünün kullanılabilmesi adına dokunmatik bir ekran ve paketleme akabinde bilgilendirme etiketlerinin sistemden otomatik alınabilmesi için barkod yazıcı yeterli olmaktadır.

Müşteri Çamaşır Gönderimi ve Sayım


Çamaşırhanelerin RFID ile çalışan devamlı müşterileri için konumlandırıcakları kabinler ile çamaşırhanelere gönderecekleri çamaşırları sayım yaparak sisteme işletirler, bilgilendirme fişi ile birlikte çamaşırhane yetkilisine teslim ederler. Böylelikle, sistemde otomatik olarak gözüken çamaşırların takibi çok daha sağlıklı gerçekleştirilmiş olur. Müşterilerinizde konumlandıracağınız yazılım ile birlikte donanımların entegre edildiği bir kabin sistemi konumlandırılır. Kabin sisteminde cihaz olarak; yazılımın yönetiminin gerçekleştirildiği dokunmatik bir ekran, bilgilendirme fiş yazıcısı, rfid okuyucu ve ve anten yeterli olmaktadır.

Raporlar


Raporlar modülü kullanılarak; müşteriye ait bir çamaşırın talep edilen iki tarih arasında ne kadar yıkandığı, kabul esnasında belirtilen en çok yıkama adedi analizine bağlı olarak ömrü tükenen çamaşırların analizi, lekeli olarak sistemden sevki gerçekleştirilen çamaşırların analizine anlık olarak erişim sağlanır.

Sistem Yapılandırması


Genel Ayarlar, Kullanıcı Yönetimi, RFID Tanımlamaları, Makine Tanımlamaları, Barkod Etiket Tanımlamaları, Log Kayıtları, Dil Ayarları ve daha fazlası..

Deneyimle, Karar Ver ve Başla Bizlerden demo, online sunum veya yerinde sunum talebinde bulunabilirsiniz. Kararınızı verdiğinizde, Pera Yazılım bir müşteri temsilcisi görevlendirerek kurulum sürecinizi başlatıyor ve size destek veriyor olacaktır.

Çamaşırhane Yönetimi ve Ürün Takip Yönetim çözümleri konusunda tecrübemizi profesyonel bir çatı altında müşterilerilerimiz ile buluşturuyoruz.

Çamaşırhane takip yazılımının komplike bir süreç olduğunun farkında olarak yapılandırma hizmetlerini büyük bir özen ve dikkat ile yerine getirmektekteyiz.

Çamaşırhane takibi gerçekleştiren sektörlerde aktif bulunarak tüm işleyişi ilgili birimlerden yerinde analiz ediyor, çözüm odaklı bir yazılımın hazırlanması için gerekli en doğru projelendirmeyi planlıyoruz.

Çamaşırhane Takip Yazılımı için en uygun kurguyu oluşturarak işletmenin sisteme değil, sistemin işletmeye doğru kanalize olmasını sağlıyoruz.

Çamaşırhanenin kontrol altına alınması esnasında yazılımın ve yazılım kapsamında kullanılacak olan cihazların sisteme adaptasyon süreci için; kurulum ve eğitim danışmanlığı, teknik destek danışmanlığı, yazılım geliştirme danışmanlığı ve otomasyona geçiş danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.